2012 m. rugsėjo 18 d., antradienis

Neklausk vaistininko

Papasakota vieno vaistininkų susibūrimo dalyvio.
Vaistininkas buvo atleistas iš darbo už tai, kad pirkėjui patarė, kokį vaistą jam geriau vartoti.
Prekybos tinklų vaistinėse yra aiški tvarka: kišama tai, kas duoda didžiausią pelną. Variacija: kišama tai, ko užsipirkta per daug ir reikia atsikratyti. Vaistininkai ten turi sąrašiukus, ką kokiu atveju stengtis įbrukti. Jeigu pirkėjas atsisako Nr.1, siūlomas Nr.2. Jokio sąmokslo, tik paprastas kapitalizmas.
Tai va - pirkėjas paprašė "ko nors nuo kažko", vaistininkas paklausinėjęs pasiūlė labiausiai jam tinkantį preparatą. Bet pirkėjas buvo slaptas pirkėjas - tinklo pasamdytas vaistininkų darbo kontrolierius, rašantis ataskaitas apie darbuotojus. O vaistininkas pasiūlė vaistą ne iš sąrašiuko. Už ką ir buvo atleistas.
Bet šiaip čia ne apie vaistininkus, o apie sąžiningą savo pareigų atlikimą.
Visi atliko savo darbą sąžiningai: kažkas firmos aukštybėse suskaičiavo, ką geriau apsimoka parduoti, kažkas liepė tuo sąrašu vadovautis vaistininkams, slaptas pirkėjas teisingai surašė vaistininko atsakymus, vėlgi kažkas iš vadovybės apsaugojo firmos interesus atleisdamas įmonei pakenkusį darbuotoją.
Tik tas vienas farmacininkas(-ė) neatliko savo darbo taip, kaip privalėjo.

1 komentaras:

Anonimiškas rašė...

Bhagavad gitoj, berods, yra pasakojimas, kur karys nenori žudyti, nes tai nuodėmė. O Krišna jį moko, kad nevykdyti savo pareigos (kario pareiga žudyti) jis daro nuodėmę.
Taigi vaistininkas rūpindamasis pirkėju daro nuodėmę - neatlieka savo pareigos dirbti savininkui.
Nemoralus koks tai vaistininkas...