2008 m. lapkričio 16 d., sekmadienis

Kainos

Kartais pašto dėžutėje randame reklaminių spaudinių. Visokiausių. Retsykiais, kai laikraštis būna labai nuobodus, paskaitau ir tą reklamą - reikia gi kažką skaityti užkandziaujant?:) Kažkurio prekybos centro lankstinuke akis užkliuvo už frazės "mažiausios kainos" ir pasidarė įdomu, kur iš tiesų tos kainos mažiausios.
Šią savaitę sugalvojau apsipirkdamas palyginti kainas. Tuo pačiu po metų ar kelių galėsiu pasižiūrėti konkrečias šių laikų kainas, nes dabar yra taip - žinau, kad padoresnis batonas nelabai seniai kainavo 1,4 lito, bet prieš kiek laiko TIKSLIAI, nebeprisimenu.
Iškilo ir šiokių tokių problemėlių. Mėgstu pirkti kokybiškesnį ar bent jau skanesnį maistą, todėl dažniausiai apsiperku firminėse įmonių parduotuvėse (kurių Kaune tikrai mažoka) ir turgavietėse - Kalniečių turgelyje, Urmo bazėj, kartais Šilainiuose. Ir paaiškėjo, kad tarkim mano mėgstamo kepeninio pašteto (vieno iš nedaugelio, kuriuos dar įmanoma valgyti) nėra nei viename prekybos centre. Taip pat ir su daugeliu kitų prekių. Bet šį tą vis tik užsirašiau:


Paaiškinimai.
*Kainos stebėtos šią savaitę, antradienį - šeštadienį.
*Tuščia vieta reiškia, kad arba tos prekės prekyvietėje nebuvo, arba aš nesugebėjau jos rasti. Arba pamiršau pasižymėti:)
*Jeigu prie prekės buvo dvi kainos, didesnioji nubraukta - akcija, išpardavimas ar dar kaip ten vadinasi senstančio maisto atsikratymo būdas - rašiau didesniąją, normalią kainą.
*Raudonas šauktukas turbūt yra įdomiausia dalis.
Istorija. Netrukus po to, kai Kaune atsidarė pirmasis ar vienas pirmųjų Vilniaus prekybos prekybcentrių ("Aguonos" vietoj), užsukau ten kažko nusipirkti. Pirkau tik kelis daiktus. Ir buvau labai nemaloniai nustebintas - kaina, kurią sumokėjau kasoje, buvo gerokai didesnė už parašytą lentynoje. Savaime suprantama, daugiau ten nebesilankiau. Maždaug 10 metų :).
Šį šeštadienį apsilankiau maksimoj antrą kartą. Kaune, Pramonės prospekte. Prisimindamas liūdną patirtį, pirkau tik dvi prekes, žirnelius ir surimį. Ir ką gi - VP Market neišdavė tradicijų! Lentynoje žirnelių kaina 4,09, kasos čekyje - 4,39.
Tai man dabar įdomu, ar ten kas antrą prekę parduoda brangiau, ar tik kas dešimtą už tą kainą, kuri rašoma? Ir kiek pavagia iš tų žmogelių, kurie ten krauna pilnus vežimėlius..?

2 komentarai:

scania gti rašė...

Ar tik ne maksimoj yra šūkis - „jei čekyje bus brangiau, nei ant lentynos - sumokėsim 5 litus“ ?

viz3 rašė...

Nepastebėjau tokio šūkio... Bet jei jis ir yra - norintis išbandyti laimę eina į kazino, o pirkėjas juk atėjo kitu tikslu?