2014 m. liepos 14 d., pirmadienis
Du pamintijimai pie spausdinto žodžio ateitį
Mėgstu skaityt, visada mėgau. Bet turbūt jau kokius penkis ar daugiau metų neperskaičiau nei vienos knygos - tiksliau, popierinės knygos. Viską skaitau monitoriuj arba telefono ekrane. Taip kur kas patogiau - gali kažką pasitikslint, pasižymėt, paspaust nuorodą, tuoj pat rast papildomą informaciją ir t.t. Galų gale, tiesiog ištisi klodai informacijos visiškai nieko nekainuoja!
Tai labai patogu ir valdantiesiems. Jie gali pažiūrėt, ką kada skaitė, su kuo bendravo, kuo domėjosi bet kuris žmogus. Iš principo nėra sunku padaryti taip, kad panorėjus būtų galima skaityti-žiūrėti visą jūsų telefone esančią informaciją. Ar įsivaizduojat, kaip tai patogu?
Ta proga pagalvojau, kad po kokių dvidešimt gali uždrausti spausdintas knygas ar netgi popierių. Nes juk tokius dalykus aiškiai tik teroristai naudoja, jie nekontroliuojami skaito bombų gamybos vadovėlius ir popieriuje rašo sąmokslų planus! Paprastam žmogui juk nėra ko slėpt..?
Tik labai gali būt, kad nereiks nė draust, bent jau aš atrodo popieriaus atsisakysiu savanoriškai...
Jeigu kam nors pasirodė, kad aš čia jau per toli nuvažiavau, tai palaukit, aš turiu kai ką rimtesnio.:)
Prašom: raštas (ir netgi kalba) atsirado todėl, kad buvo ieškoma būdų įrašyti informaciją. (Paskui pats tas informacijos fiksavimo būdas pradėjo keisti civilizaciją ir t.t.)
Bet dabar atėjo laikas, kai raštas tapo beveik nebereikalingas - visiškai paprastai ir pigiai galime nufilmuoti kokį nors įdarytų sraigių gaminimo procesą ir per sekundę juo pasidalinti su draugais ar visu pasauliu. Atvirai pasakius, netgi kalba šiuo konkrečiu atveju nelabai reikalinga.
Tai gal sulauksim laikų, kai raštą išmanys tik kokie istorikai ar archeologai?
2014 m. liepos 3 d., ketvirtadienis
Slaptažodžiai, rainbow tables ir tai, ko nežinant bus blogai
Jūs turbūt nemėgstat techninių tekstų. Jeigu taip, tada dalykas, kurio nežinant būna blogai, yra tai, kad slaptažodis turi būti ne žodis, o frazė. Kur reikalauja įrašyti slaptažodį, rašykite slaptfrazę. Tarkim, vietoj lengvai įsimenamo ir daugelio mėgstamo "1234567" galite rašyti kur kas stipresnę, bet taip pat daugeliui nesunkiai įsimenamą slaptfrazę "manovadasyralandsbergioanukas123". Jeigu frazėje bus skyrybos ženklai, skaičiai, didžiosios ir mažosios raidės - tiesiog nuostabu! Todėl frazė "kokiu 01priekvaisareikiabut, kadatsisakytbalsavimoTEISES?" yra daug kartų stipresnė už pirmąją.
Paprastas ir lengvai bei maloniai skaitomas angliškas tekstas su keliomis techninėmis detalėmis yra http://blog.codinghorror.com/rainbow-hash-cracking/
Ištrauka: "...this attack covered 99.9% of all possible 14 character alphanumeric passwords in 11 minutes, and that was with the smallest of the available rainbow tables." - per 11 minučių atspėjamas bet koks iš 14 (ir iki 14) skaičių ir raidžių sudarytas slaptažodis.
Jeigu maumai webmasteriai neleidžia įrašyt ilgo slaptažodžio (taip būna, ypač Lietuvoj, nes protingi iš čia jau beveik visi išvažiavo) - rašykit jiems laiškus su nuoroda į codinghorror.com.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)